Blacharstwo pojazdowe

W obecnych czasach, wraz z postępem technicznym, nowoczesną technologią oraz dużą dostępnością do części zamiennych, praca blacharza samochodowego stała się zdecydowanie łatwiejsza. Nie oznacza to jednak, że każdy blacharz może być najlepszym fachowcem w tej branży.

Profesjonalny blacharz samochodowy

Dobry specjalista musi wiedzieć jak zachowa się stal , gdy pracuje się w obrębie uszkodzenia i jakie czynności należy wykonać aby sprostać wielu różnorodnym typom odkształceń materiału. Ważne jest aby w czasie procesu naprawy nie zmęczyć stali , gdyż wielokrotnie poddawana czynnikom mechanicznym czy też termicznym , traci swoje właściwości.

Ze względu na szeroki dostęp do części zamiennych , zarówno nowych , jak i używanych oraz w celu skrócenia czasu naprawy czy też zmniejszenia kosztów , bardzo często zamiast naprawiać element , wymienia się go. Są jednak uszkodzenia , które nie wymagają wymiany , lecz jedynie naprawy. Aby mieć pewność , iż element został naprawiony w sposób zgodny z technologią , niezbędne jest doświadczenie blacharza oraz specjalistyczne narzędzia.

W naszym zakładzie do napraw karoserii wykorzystujemy m.in. : spottery ( przy naprawach wgnieceń ) , pullery ( do napraw uszkodzeń wzdłużnych ) , zgrzewarki ( przy wymianie elementów ) , lutospawarki ( przy spawaniu elementów miedzią aby wyeliminować występowanie korozji ) , a także popularne migomaty ( przy spawaniu drutem stalowym ). Na wyposażeniu posiadamy także ramę naprawczą firmy Car-O-Liner z systemem pomiarowym , do napraw karoserii , które wymagają naciągania.