Gwarancja naprawy na częściach oryginalnych.

Firmy ubezpieczeniowe działające na rynku polskich , robią co tylko mogą , aby zaniżać wartość odszkodowań wypłacanych z tytułu szkód komunikacyjnych. Szczególne oszczędności daje im likwidacja szkody przy użyciu części nieoryginalnych czyli tzw. zamienników. Części te jedynie w opinii firm ubezpieczeniowych , mają porównywalną jakość co oryginały. W rzeczywistości jednak jest inaczej. Ich jakość jest niska , często też nie pasują do pozostałych elementów karoserii.

Zastosowanie przy naprawie części alternatywnych w przypadku szkód z AC może być zgodne z prawem jeżeli , zawarłeś umowę , w której istnieje taki zapis , bądź posiadasz wariant kosztorysowy , zamiast serwisowego. Istnieje prosta zależność – im droższa polisa , tym lepsze warunki AC.

Jeżeli chodzi o szkody z OC , sytuacja jest szczególnie niekorzystna dla właścicieli pojazdów , które są starsze niż 3 lata. Wtedy też możemy być pewni , że jeżeli tylko zamiennik jest dostępny na rynku , to ubezpieczyciel zweryfikuje kosztorys do części alternatywnych. Takie działanie jest bezprawne. Ubezpieczyciel nie może , nakazać nam naprawy uszkodzonego pojazdu , na częściach alternatywnych , jeżeli części uznane do wymiany były oryginalne , a my posiadamy rachunki źródłowe za zakup tych części. Niestety większość takich spraw ma swój finał w sądzie. Wiąże się to z dodatkowymi kosztami oraz koniecznością stawienia się na rozprawy. Ponieważ mało kto decyduje się na taki krok , ubezpieczalnie nie zamierzają zmieniać swojego stanowiska.

Nasz firma gwarantuje , że Twój pojazd zostanie naprawiony przy użyciu części oryginalnych , nawet gdy ubezpieczyciel uzna inaczej , a Ty nie poniesiesz z tego tytułu żadnych dodatkowych kosztów. Jeżeli zaistnieje konieczność nasi prawnicy zadbają o Twój interes w sądzie.