Blacharstwo pojazdowe

W obecnych czasach, wraz z postępem technicznym, nowoczesną technologią oraz dużą dostępnością do części zamiennych, praca blacharza samochodowego stała się zdecydowanie łatwiejsza. Nie oznacza to jednak, że każdy blacharz może być najlepszym fachowcem w tej branży.

Profesjonalny blacharz samochodowy

Dobry specjalista musi wiedzieć jak zachowa się stal, gdy pracuje się w obrębie uszkodzenia i jakie czynności należy wykonać aby sprostać wielu różnorodnym typom odkształceń materiału. Ważne jest aby w czasie procesu naprawy nie zmęczyć stali, gdyż wielokrotnie poddawana czynnikom mechanicznym czy też termicznym, traci swoje właściwości.

Ze względu na szeroki dostęp do części zamiennych, zarówno nowych, jak i używanych oraz w celu skrócenia czasu naprawy czy też zmniejszenia kosztów, bardzo często zamiast naprawiać element, wymienia się go. Są jednak uszkodzenia, które nie wymagają wymiany lecz jedynie naprawy. Aby mieć pewność, iż element został naprawiony w sposób zgodny z technologią, niezbędne jest doświadczenie blacharza oraz specjalistyczne narzędzia.

W naszym zakładzie do napraw karoserii wykorzystujemy m.in.: spottery (przy naprawach wgnieceń), pullery (do napraw uszkodzeń wzdłużnych), zgrzewarki (przy wymianie elementów), lutospawarki (przy spawaniu elementów miedzią aby wyeliminować występowanie korozji), a także popularne migomaty (przy spawaniu drutem stalowym). Na wyposażeniu posiadamy także ramę naprawczą firmy Car-O-Liner z systemem pomiarowym do napraw karoserii, które wymagają naciągania.

Nasza zgrzewarka GYSPOT PTI-S7 spełnia wszelkie wymogi napraw karoserii samochodów Volkswagen, Audi, ŠKODA, SEAT, Volkswagen Samochody Użytkowe oraz Porsche.

Zobacz jej możliwości:


Do góry