Blog

Ciekawostki ze świata motoryzacji

Gdzie przeprowadzić naprawę blacharsko-lakierniczą Forda?

Podobnie jak w przypadku wszystkich marek samochodów, naprawę blacharsko-lakierniczą Forda należy przeprowadzić w serwisie partnerskim Forda. Jak sprawdzić, czy dany serwis ma dostęp do oryginalnych części Forda? Dlaczego jest to tak ważne?

Kilka słów o samochodach marki Ford

Na wstępie warto przyjrzeć się marce Ford i przekonać się, dlaczego samochody tego producenta są wyjątkowe. Ford to marka amerykańska, a jej historia rozpoczęła się w 1903 roku, a więc sporo ponad 100 lat temu. Założycielem firmy jest oczywiście Henry Ford.

Jak wiadomo, samochody Forda są jednymi z pierwszych samochodów o napędzie silnikowym. W końcu pierwszy samochód został wyprodukowany przez Carla Benza zaledwie kilka lat wcześniej. Pierwszy model produkowany przez markę to Ford Model T uznawany był za towar luksusowy, podobnie jak wszystkie samochody pojawiające się na rynku w tym okresie. Jednakże, Ford przyczynił się do popularyzacji pojazdów z napędem silnikowym, dzięki wprowadzeniu masowej produkcji.

Z pewnością do jednych z najpopularniejszych w historii, a na chwilę obecną wręcz kultowych, należą modele takie jak Ford Mustang. Gran Torino Elite czy Ford GT. Z kolei jeszcze do niedawna ogromną popularnością cieszył się Ford Focus. Jak sprawa przedstawia się aktualnie? Wiele osób decyduje się na najnowsze modele Forda Fiesty, z kolei sprzedaż Forda Kuga czy EcoSport jest już na nieco niższym poziomie.

Firma prężnie się rozwija i od roku założenia ani na chwilę rozwój ten nie zwalnia tempa. Warto wiedzieć, że rozwijają się także technologie tworzenia lakierów. Powłoki lakiernicze zmieniają się, zatem specjalista przeprowadzający naprawę blacharsko-lakierniczą Forda musi posiadać wiedzę na temat tych zmian. Jest konieczne w celu doboru odpowiedniego lakieru.

Jeśli lakiernik zastosuje źle dobrany lakier, efekt zwyczajnie nie będzie zadowalającym. Mogą być widoczne znaczne różnice pomiędzy powłoką oryginalną, a częścią, która była poddawana naprawie. Nie prezentuje się to estetycznie! Nie jest to jednak jedyny powód, dla którego warto wybierać partnerskie serwisy Forda.

Partnerski serwis Forda – blacharstwo i lakiernictwo

Kolejnym powodem, dla którego należy wybrać partnerski serwis lakierniczo-blacharski Forda jest dostępność oryginalnych części stosowanych do naprawy. W końcu skutkiem wypadku są nie tylko uszkodzenia powłoki, ale również blachy i innych elementów. Gdy konieczne jest wykonanie skomplikowanej naprawy, części oryginalne Forda są po prostu niezbędne.

Jak więc znaleźć partnerski serwis lakierniczo-blacharski Forda i zweryfikować jakość usług w nim oferowanych? Taki serwis powinien udostępnić certyfikat potwierdzający uczestnictwo w Ford Partner Club, wraz z Rejestracyjnym Numerem Członkowskim. Firma będąca partnerem marki ma priorytetowy dostęp do oryginalnych części Forda, które są idealnie dobrane do konkretnego modelu. Nie ma więc ryzyka, że część zostanie niewłaściwie dobrana. Istotną zaletą są także niższe ceny. Oczywiście, na wszystkie zakupowane elementy producent udziela gwarancji. Oprócz tego autoryzowany partner Forda nie musi martwić się, że przegapi newsy dotyczące zmian technologicznych.

Wybierają serwis warto mieć na uwadze także zaplecze techniczne oraz wiedzę, umiejętności i doświadczenie pracowników. Decydując się na naprawę blacharsko-lakierniczą w Auto-Master, nie trzeba obawiać się o jakość wykonania, dostępność części czy zaplecze techniczne. Jesteśmy rodzinną firmą z tradycjami, a doświadczenie w zawodzie zdobywamy od lat 60-tych ubiegłego wieku. Obecnie wyróżnia nas nowoczesność i profesjonalizm oraz bezproblemowe naprawy powypadkowe.

Pracę firmy nadzoruje mistrz lakiernictwa samochodowego! Gdy dostępność najnowszych technologii idzie w parze z wiedzą i doświadczeniem – czego chcieć więcej? Jeśli więc szukasz serwisu blacharsko-lakierniczego we Wrocławiu, koniecznie skontaktuj się z Auto-Master. Możesz liczyć na fachową pomoc zarówno w sytuacjach nagłych, jak również wtedy, gdy chcesz odświeżyć powłokę lakierniczą.


Back to top