Gwarancja naprawy na częściach oryginalnych

Firmy ubezpieczeniowe działające na rynku polskich, robią co tylko mogą, aby zaniżać wartość odszkodowań wypłacanych z tytułu szkód komunikacyjnych. Szczególne oszczędności daje im likwidacja szkody przy użyciu części nieoryginalnych czyli tzw. zamienników. Części te jedynie w opinii firm ubezpieczeniowych, mają porównywalną jakość co oryginały. W rzeczywistości jednak jest inaczej. Ich jakość jest niska, często też nie pasują do pozostałych elementów karoserii.

Zastosowanie przy naprawie części alternatywnych w przypadku szkód z AC może być zgodne z prawem jeżeli zawarłeś umowę, w której istnieje taki zapis, bądź posiadasz wariant kosztorysowy zamiast serwisowego. Istnieje prosta zależność – im droższa polisa, tym lepsze warunki AC.

Jeżeli chodzi o szkody z OC, sytuacja jest szczególnie niekorzystna dla właścicieli pojazdów, które są starsze niż 3 lata. img-displayWtedy też możemy być pewni, że jeżeli tylko zamiennik jest dostępny na rynku, to ubezpieczyciel zweryfikuje kosztorys do części alternatywnych. Takie działanie jest bezprawne. Ubezpieczyciel nie może nakazać nam naprawy uszkodzonego pojazdu na częściach alternatywnych, jeżeli części uznane do wymiany były oryginalne, a my posiadamy rachunki źródłowe za zakup tych części. Niestety większość takich spraw ma swój finał w sądzie. Wiąże się to z dodatkowymi kosztami oraz koniecznością stawienia się na rozprawy. Ponieważ mało kto decyduje się na taki krok, ubezpieczalnie nie zamierzają zmieniać swojego stanowiska. Nasza firma gwarantuje, że Twój pojazd zostanie naprawiony przy użyciu części oryginalnych, nawet gdy ubezpieczyciel uzna inaczej, a Ty nie poniesiesz z tego tytułu żadnych dodatkowych kosztów. Jeżeli zaistnieje konieczność, nasi prawnicy zadbają o Twój interes w sądzie.

Back to top