Blog

Ciekawostki ze świata motoryzacji

Jak naprawić samochód po stłuczce?

Czy samochód po wypadku nadaje się tylko na złom? Na szczęście możliwe jest przeprowadzenie skutecznych napraw uszkodzonego auta. W tym celu należy skontaktować się z renomowanym zakładem blacharskim i lakierniczym.

Postępowanie w razie wypadku samochodowego

Jak postępować w razie kolizji? Gdy ucierpi wyłącznie samochód, to właśnie stan auta staje się największym zmartwieniem uczestników stłuczki. Osoba poszkodowana powinna podjąć odpowiednie kroki, by nie dopuścić do poniesienia niepotrzebnych kosztów.

W pierwszej kolejności należy usunąć z drogi wszelkie elementy będące zagrożeniem dla pozostałych uczestników ruchu. W tym celu nierzadko konieczny jest uprzedni kontakt z pomocą drogową. Pomoc drogowa często dostępna jest w ramach umowy z ubezpieczycielem. Jeśli zachodzi taka potrzeba, należy również odpowiednio oznakować miejsce zdarzenia.

W następnym kroku sprawca wypadku powinien sporządzić oświadczenie o winie. Bardzo istotna jest kompletność danych zawartych w oświadczeniu. Sprawca powinien wskazać swoje dane, kategorię i numer prawa jazdy, opis zdarzenia, a także nazwę ubezpieczyciela i szczegóły związane z ubezpieczeniem – w szczególności numer polisy i okres ważności ubezpieczenia.

To właśnie towarzystwo ubezpieczeniowe sprawcy powinno pokryć koszty pomocy drogowej, lecz także naprawy samochodu i wypożyczenia samochodu zastępczego. Kwestia skorzystania z zastępczego pojazdu jest bardzo uproszczona. Z reguły wypożyczalnie samochodów oferują pełną pomoc w tym zakresie, zatem osoba poszkodowana nie musi zaprzątać sobie głowy kwestiami formalnymi.

Kiedy i jak naprawić samochód po kolizji?

Na co zwrócić uwagę, by uchronić się przed dodatkowymi kosztami związanymi z naprawą? Naprawę warto poprzedzić podjęciem odpowiednich kroków. W przeciwnym razie poszkodowany może natrafić na problemy, gdy chodzi o zwrot kosztów.

Odszkodowanie z OC może być wypłacone w gotówce lub uiszczone drogą bezgotówkową. W sytuacji wyboru odszkodowania w gotówce na miejsce powinien przybyć rzeczoznawca skierowany przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Oględziny mogą odbyć się także na podstawie zdjęć czy nagrań. Specjalista ocenia wartość szkód, a w ciągu 30 dni poszkodowany otrzymuje odszkodowanie. W przypadku wyboru opcji bezgotówkowej, koszty określane są na podstawie faktury wystawionej przez zakład blacharsko-lakierniczy. W Auto-Master oferujemy możliwość rozliczenia z dowolnym ubezpieczycielem. Odbywa się to w sposób następujący: jako bezzwrotna cesja wierzytelności lub na zasadzie dochodzenia roszczeń.

Gdy zachodzi konieczność naprawy, warto zwrócić uwagę na jakość świadczonych usług. Naprawa powinna być przeprowadzona w sposób solidny. Nie chodzi wyłącznie o estetykę, lecz także o bezpieczeństwo pasażerów w przyszłości. W Auto-Master przeprowadzamy naprawę z użyciem oryginalnych części. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Ważne są kompetencje! Naprawę powinien zrealizować mistrz lakiernictwa – tak jest w naszym przypadku. Kolejna kwestia to nowoczesne technologie. W miarę upływu lat zmieniają się materiały stosowane w produkcji samochodów, jak również metody ich renowacji. Tym samym konieczne jest zastosowanie profesjonalnych narzędzi. W Auto-Master klienci nie muszą martwić się o jakość usług, ponieważ jesteśmy wyspecjalizowani w naprawie nawet najnowszych modeli samochodów.

Ile kosztuje naprawa samochodu po stłuczce? Kwoty są uzależnione rozmiarów strat. Nie warto jednak oszczędzać na naprawie samochodu! Oszczędność szybko przeradza się w kolejne straty, pod postacią rdzy, zmatowionego lakieru, nierówności czy pęknięć. W takiej sytuacji z reguły samochód jest sprzedawany. Sprzedaż nierzadko jest procesem bardzo czasochłonnym, a cena często nie jest proporcjonalna względem poniesionych kosztów.

Profesjonalna renowacja samochodu popłaca! Również w przypadku stłuczki możliwe jest przeprowadzenie solidnej naprawy. W tym celu zachęcamy do kontaktu z Auto-Master. Jako doświadczeni specjaliści możemy pochwalić się doskonałymi opiniami również w tym zakresie. Ponadto sporządzane przez nas naprawy objęte są 3-letnią gwarancją.

Back to top