Blog

Ciekawostki ze świata motoryzacji

Samochody znane z filmów i seriali – lista TOP 7

Wiele osób zwraca uwagę na pojazdy, jakimi poruszają się główni bohaterowie filmów i seriali. Można nawet powiedzieć, że niektóre samochody bywają równie słynne, jak bohaterowie. Które samochody zapamiętaliśmy dzięki filmom i serialom? Oto lista TOP 7!

Sławne samochody, czyli auta w serialach i filmach

Niektóre samochody są po prostu… sławne. Stworzone z myślą o konkretnym obrazie filmowym auta, podbijają serca widzów. Sława ta nie zawsze ma związek z samą tematyką. Choć niektóre pojazdy są znane z seriali i filmów dotyczących wyścigów i innych tego typu tematów, inne nawiązują do świata horrorów, fantastyki, kryminału. Zapoznaj się z listą TOP 7 najpopularniejszych samochodów filmowych i serialowych – w kolejności przypadkowej.

  1. Volkswagen Garbus z „Garbi – super bryka” – na serię o Garbim składały się cztery filmy, zaczynając od „Kochany chrabąszcz”, a kończąc na „Garbi – super bryka”. Bez wątpienia, Volkswagen Garbus był jednym z najbardziej popularnych samochodów lat 50-tych i 60-tych, a w warunkach polskich jego popularność trwała nawet dłużej. Do dziś kojarzy się z tą epoką, a jego obecność w filmach z tego okresu jest niemal pewnikiem.
  2. Shelby Mustang GT500 z 1967 roku z „60 sekund” – produkcja z Nicolasem Cagem i Angeliną Jolie pozostaje jedną z najlepszych w historii kina akcji. Ze względu na tematykę, samochód Shelby Mustang GT500 odgrywa w filmie niebagatelną rolę. W dodatku główny bohater pała szczerą miłością do tego pojazdu. Pieszczotliwie nazywa go „Eleanor”. Model ten stworzono na potrzeby filmu. Na całym świecie dostępnych było tylko 11 „Eleanor”. Nic dziwnego, że cena była niezwykle wysoka. Jedyny dostępny aktualnie egzemplarz został wystawiony na sprzedaż około 5 miesięcy temu. Cena tych samochodów zwykle waha się w granicach kilku milionów złotych.
  3. Cadillac Miller-Meteor z 1959 roku z „Ghostbusters” – w produkcji o słynnych pogromcach duchów, samochód odgrywał sporą rolę. Pojazd ten znany jest nie tylko z filmów. W latach 60-tych był to popularny model karawanu. Białym Cadillaciem z tej serii przewieziono między innymi ciało prezydenta Johna Fitzgeralda Kennedy’ego. W przypadku filmu „Ghostbusters” pojazd ten pełnił rolę ambulansu Ecto-1, spełniał również rolę typowo funkcjonalną jako środek transportu głównych bohaterów.
  4. Gran Torino z filmu „Gran Torino” – w filmie reżyserowanym przez Clint Eastwooda Gran Torino okazało się na tyle istotne dla fabuły, że postanowił on nazwać tak film. Nie jest to jednak typowy film z wyścigówkami, ale głęboki dramat poruszający istotne kwestie etyczne i społeczne. Jedno jest pewne, dzięki produkcji model na nowo zyskał popularność.
  5. Dodge Charger R/T z filmu „Szybcy i wściekli” – tego tytułu nie mogło zabraknąć w zestawieniu najpopularniejszych filmowych pojazdów. Słynny film z Vinem Dieselem na stałe wpisał się w historię popkultury, podobnie jak sam samochód. To kultowy samochód, który według fabuły filmu został stworzony przez ojca głównego bohatera. Wzmianki o nim miały często charakter emocjonalny, dlatego szybko dorobił się sławy.
  6. Chevrolet Impala z 1967 roku z „Supernatural” – słynna Impala to coś więcej niż samochód. Bierze bowiem udział w ratowaniu świata, jako główny środek transportu głównych bohaterów – Sama i Deana. Bracia zajmują się polowaniem na demony, potwory i inne złe moce. Seria doczekała się 15 sezon, co świadczy o jej ogromnej popularności. Bez wątpienia, fani „Supernatural” już nigdy nie spojrzą na czarnego Chevroleta Impalę w ten sam sposób. Można przypuszczać, że wielu z nich zapragnęło wyposażyć się w taki wóz. W końcu każdy chce być bohaterem!
  7. Ferrari Testarosa z „Miami Vice”- sportowy samochód „z oczami” przeszedł do historii właśnie dzięki kultowemu serialowi. Pojawił się również w grze inspirowanej serialem „GTA: Vice City”. Wkrótce wszyscy chcieli mieć takie auto! Pojazd zyskał miano kultowego i długo pozostanie niezapomniany. Samochód ten był połączeniem Chevroleta Corvette C3 i Ferrari Daytona Spyder 365 GTS.
Back to top