Blog

Ciekawostki ze świata motoryzacji

Usługi blacharskie i lakiernicze dla posiadaczy BMW

Właściciele samochodów BMW powinni korzystać wyłącznie z usług certyfikowanych serwisów. Wrocławski salon blacharsko-lakierniczy Auto-Master jest certyfikowanym partnerem marki BMW. Dlaczego warto skorzystać z profesjonalnej usługi? Sprawdź!

Naprawa lakieru w samochodzie BMW

Każdy producent samochodów stawia na innowację i oryginalne rozwiązania. Dlatego postępowanie w celu naprawy lakieru często różni się w zależności od marki. Nie inaczej jest w przypadku samochodów bawarskiej marki BMW. To firma o długiej historii. Marka może pochwalić się szeroką grupą miłośników na całym świecie.

Wszystko zaczęło się od samolotów! Z czasem jednak sytuacja sprawiła, że eksperci BMW rozpoczęli produkcję samochodów i motocykli. W latach 30-tych ogromną sławę zyskały samochody wyścigowe BMW lecz po II WŚ do użytku weszły także klasyczne modele osobowe. Kolejno uznanie zyskały rodzinne samochody w typie SUV, które cieszą się aktualnie największą popularnością. Tym, co obecnie najbardziej interesuje miłośników marki są jednak samochody hybrydowe i elektryczne. Pierwszy taki model już powstał, a kolejnych można spodziewać się jeszcze w tym roku.

Zarówno starsze, jak i nowsze samochody BMW pozostają na topie listy najpopularniejszych pojazdów. Ważne jest, że na przestrzeni lat zmieniają się receptury lakierów. Zarówno ta, jak i inne marki wprowadzają w tym względzie zmiany. Ponadto, każdy producent pojazdów obiecuje swym klientom możliwość naprawy lakieru. Po takiej renowacji samochód powinien prezentować się jak nowy. W tym celu konieczne jest przeprowadzenie naprawy zgodnie z zaleceniami producenta.

Chodzi zarówno o odpowiedni dobór lakieru, jak i zachowanie odpowiednich kroków naprawy. Z tego względu warto korzystać z usług wyłącznie certyfikowanych partnerów BMW. Jakość usług musi być udokumentowana certyfikatem dostępnym do wglądu dla klientów. Na stronie Auto-Master można go znaleźć wśród innych certyfikatów i dyplomów.

Usługi lakiernicze certyfikowanego partnera BMW

Jak przebiega naprawa lakieru u certyfikowanego partnera BMW? Przede wszystkim lakiernik musi dobrać oryginalny lakier, którego właściwości i kolor muszą perfekcyjnie odpowiadać produktowi. W przeciwnym razie idealne wypełnienie ubytków i prawidłowa renowacja nie będą możliwe. Lakiernik musi zastosować podkład, lakier bazowy oraz dodatkową warstwę, nadającą połysk.

Pozostałe etapy przeprowadzane są w sposób nieodbiegający od sposobu naprawy samochodów innych marek. W przypadku auto detailingu wypełniane są drobne ubytki, celem korekty lakieru. Kolejno przeprowadzane jest polerowanie lakieru i stosowana jest powłoka ochronna. W przypadku kolizji należy wykonać naprawę blacharską, a kolejno wygładzić powłokę wypełniając ubytki. Następnie stosowane są środki zabezpieczające przed niszczącymi procesami korozji. Dopiero w kolejnym etapie stosowana jest powłoka wierzchnia.

Nawet w czasie schnięcia lakieru należy pamiętać o odpowiednich warunkach. Idealna musi być między innymi temperatura w pomieszczeniu. Oczywiście nie mniej ważne jest zastosowanie profesjonalnych narzędzi i warunków pracy.

Profesjonalny blacharz i lakiernik zapewnia swoim klientom samochód zastępczy w przypadku, gdy są oni stroną poszkodowaną w kolizji. Dzięki temu klienci nie muszą martwić się o środek transportu w okresie pojazdu. Gdy naprawa się zakończy mogą odebrać samochód, który prezentuje się jak nowy. Dobry blacharz, we współpracy z lakiernikiem, doprowadzi do świetnego stanu pojazd nawet po większej stłuczce.

Jeśli klient jest poszkodowanym w kolizji, zakład blacharsko-lakierniczy Auto-Master oferuje opcję bezgotówkowego rozliczenia z każdym towarzystwem ubezpieczeniowym. W celu uzyskania takiej usługi ze strony ubezpieczyciela zwykle wystarczająca jest dokumentacja zdjęciowa poniesionych szkód. Dzięki temu klient nie tylko odzyskuje samochód w idealnym stanie, ale w dodatku nie ponosi kosztów naprawy. Te poniesione są bowiem przez sprawcę, za pośrednictwem jego ubezpieczyciela. Zatem celem renowacji lub naprawy lakieru samochodu BMW skontaktuj się z Auto-Master!

Back to top