Blog

Ciekawostki ze świata motoryzacji

Usuwanie korozji z nadwozia samochodu

Usuwanie korozji z nadwozia samochodu to dość złożone i odpowiedzialne wydarzenie, które odbywa się w kilku etapach. Objętość i czas trwania odpowiednich prac zależy od stopnia uszkodzenia samochodu, a także od lokalizacji rdzy. Podczas wykonywania operacji technologicznych do usuwania korozji oraz wgnieceń w karoserii auta stosuje się specjalny sprzęt. W niektórych przypadkach zaangażowane są spawarki, lutospawarki, spotery, pullery, zgrzewarki inwerterowe oraz inne urządzenia. Dlatego naprawę karoserii należy powierzyć profesjonalistom, dysponującym odpowiednimi urządzeniami.

Usuwania korozji z nadwozia samochodu

Zapotrzebowanie na usługi usuwania korozji i wgnieceń na metalu może powstać w wyniku wypadku, błędów parkowania, wpływu niekorzystnych czynników zewnętrznych i wielu innych przyczyn. Warsztat blacharsko-lakierniczy oferuje usługi w zakresie naprawy karoserii, która polega na usuwaniu rdzy oraz innych pracach przywracających idealny stan karoserii.

Usuwanie śladów rdzy z nadwozia samochodu składa się z następujących etapów:

  • Najpierw uszkodzoną powierzchnię karoserii auta oczyszcza się do gołego metalu. Na tym etapie stosuje się specjalny sprzęt, którego rodzaj zależy od charakteru korozji. Można również stosować określone chemikalia. W związku z tym wykonywana jest obróbka powierzchni: mechaniczna, piaskowanie, chemiczna.
  • Uszkodzoną powierzchnię wyrównuje się, po czym poleruje papierem ściernym. Następnie na powierzchnię nakłada się podkład. Specjalny skład poprawia przyczepność lakieru do podłoża. Dzięki temu wydłuża się jego żywotność.
  • W ostatnim etapie obrabiana powierzchnia jest malowana. Należy zauważyć, że wszystkie istotne operacje wykonywane są przez wykwalifikowanych i kompetentnych fachowców. W tym przypadku stosuje się tylko wysokiej jakości środki techniczne i nowoczesne procedury. Takie podejście do rozwiązywania problemów gwarantuje rzetelność i trwałość rezultatu.

Usuwanie korozji z karoserii – zagłębiamy się w tajniki procesu

Ten proces składa się z kilku kroków:

  • Czyszczenie — rdzę należy usuwać z najwyższą starannością i uwagą. Aby to zrobić, używany jest arsenał różnych narzędzi: od zwykłego papieru ściernego po specjalne dysze na wiertarce mechanicznej. Technologia usuwania rdzy polega na stworzeniu określonych warunków temperaturowych (60-70 stopni) i zastosowaniu specjalnych środków czyszczących. Stosowane są wysokiej jakości odrdzewiacze, których skład uzupełniony jest specjalnymi związkami, które łagodzą działanie kwasów alkalicznych i zapobiegają zużyciu metalu.
  • Tworzenie folii ochronnej – w tym celu stosuje się konwerter i neutralizator, których działanie zapewnia ochronę przed pojawieniem się rdzy.
  • Ostatni etap – powierzchnia jest traktowana specjalnym środkiem, w razie potrzeby przeprowadza się szpachlowanie i późniejsze malowanie.

Zapobieganie rdzewieniu elementów karoserii samochodowej

Usuwanie rdzy z samochodu może stać się długotrwałym procesem. Profesjonaliści wykonują naprawy blacharskie skorodowanych elementów nadwozia, jednak przed przystąpieniem do tych prac dokładnie zdiagnozują Twój samochód pod kątem korozji. Wizualnie plamy rdzy nie zawsze są zauważalne, mogą znajdować się pod lakierem, a następnie ujawniać się dopiero wraz z pęcznieniem i łuszczeniem się farby. Jeśli kupiłeś używany samochód, szczególnie ważne jest przeprowadzenie profesjonalnej diagnostyki karoserii. Specjaliści zidentyfikują wszystkie możliwe problemy, określą zestaw prac, które na stałe uchronią Cię przed problemami z rdzą i zapewnią niezbędną prewencję.

Bezpieczeństwo nadwozia jest niezbędnym warunkiem normalnej eksploatacji samochodu. W profesjonalnym warsztacie dostępna jest specjalna usługa, w ramach której otrzymujesz bezpłatną konsultację dotyczącą zapobiegania korozji. Eksperci wykonają specjalną obróbkę metalu, która na długo pomoże chronić Twój samochód przed rdzą. Zapewniają ochronę oraz renowację powłoki lakierniczej. Zwróć uwagę na problemy z rdzą a te kłopoty na zawsze pozostaną przeszłością.

Usuwanie rdzy z samochodu – ważne!

Karoseria jest jednym z najważniejszych elementów w jego konstrukcji. Nadwozie tworzy niepowtarzalny wygląd każdego auta, równomiernie rozprowadza energię otrzymaną podczas ruchu po całej karoserii. Ponadto zapewnia ochronę kierowcy przed wpływami zewnętrznymi. Korozja nie oszczędza karoserii i lakieru, aby później nie trzeba było płacić ogromnych sum na poważną naprawę, lepiej zająć się drobnymi naprawami na czas. Poszukując źródeł rozprzestrzenienia się tej samochodowej katastrofy, warto przyjrzeć się najbardziej korozyjnym miejscom – nadkolom, błotnikom, drzwiom, progom, jednym słowem tym częściom, które na co dzień narażone są na działanie środowiska zewnętrznego lub mają stały kontakt inne części lub ciała obce.

Back to top